Шевченківський тиждень

Традиційно, березень – це місяць людини, без якої не можна уявити української літератури, культури, мистецтва, нашої України. Це Шевченківський місяць! Разом з усією країною 209-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначали і у Буцнівському ліцеї.
Шевченківський тиждень розпочався 9 березня цікавим інформаційним екскурсом дорогами Кобзаря «Мандрівний клубок» для учнів 5-11 класів. Глядачі мали можливість пригадати основні факти біографії Т.Шевченка, впізнавали назви поезій за емодзі. Учні 5 класу взяли участь у фотоквесті «Т. Шевченко в кадрі».
Кожного дня заходи проходили у якомусь конкретному класі. Так, 10 березня учні 7 класу відгадували твори Шевченка у вікторині «Пригадаймо знову», а одинадцятикласники проявляли свою ерудицію в інтелектуальній естафеті «Шевченкове слово в наших серцях».
Естафету заходів, присвячених Кобзареві, підхопили учні 8 класу, які 13 березня у літературній вітальні познайомились з маловідомими фактами із життя поета, глибше зрозуміли Тарасові слова. Учні 10 класу підготували презентацію «Шевченко і жінки: відверто про особисте», де почули про Шевченка людину. .Людину, яка вміла кохати.
14 березня змагались дві команди шестикласників у грі-естафеті «Шевченковими стежками». Учні розгадували ребуси, «реставрували» рядки відомих Шевченкових творів у конкурсі «НЛО» (неопізнаний літературний об’єкт), виконували лексичні та граматичні завдання, давали відповіді на запитання літературної естафети «Хто швидше», висловлювали свої враження та побажання у формі газети.
15 березня учні 9 класу випробували себе у сучасній вікторині «Ліс рук», де вони разом з глядачами у студії давали відповіді на запитання 4-х блоків «Дитинство і юність», «Особистість», «Творчість», «Тарас навіки», розгадували кросворди. Цікаво було учням почути вірш «Садок вишневий коло хати» у виконанні самого Шевченка, голос якого відтворений з допомогою нейромережі.
Організатори Шевченківських днів, вчителі української мови і літератури Дмитришин М.М., Штандрит О.П. спонукали учнів подивились на Шевченка по-новому: не тільки як на поета, Великого Кобзаря, пророка, а й геніальну людину, яка створила сама себе, яка не вписувалася в рамки свого часу, бо завжди йшла попереду нього. Поет, прозаїк, майстер офорту і графіки, живописець, ілюстратор, маляр, філософ, історик, актор, співак, драматург, театральний критик, а ще… наш сучасник.
І тому на завершення тижня учні 9-11 класів презентували мініпроекти «Тарас Шевченко – блогер». Якби в Шевченка були соціальні мережі, то він би ними користувався й публічно ділився своїми думками, фактами власного життя. Учні уявляли, про що і як би він написав, на чиї сторінки підписувався б кого б репостив, які фотографії докладав до постів. Протягом тижня учні збирали матеріал, а результатом стало представлення їхніх напрацювань у вигляді уявних сторінок поета в соцмережах, які підтвердили, що «Шевченко був молодим. Шевченко завжди молодий».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *